Zimowe ferie z Tyską Galerią Sportu: warsztaty, zwiedzanie stadionu i interaktywny quiz

Tyska Galeria Sportu, będąca częścią Muzeum Miejskiego w Tychach, podjęła się zorganizowania fascynujących atrakcji dla uczniów cieszących się przerwą od nauki podczas zimowych ferii szkolnych, które rozpoczęły się w poniedziałek.

Wśród propozycji znajdują się dwugodzinne warsztaty pt. „Projektujemy koszulki ulubionych drużyn”, które odbędą się w siedzibie TGS na Stadionie Miejskim już w najbliższą środę, 31 stycznia o godzinie 11. Uczestnicy będą mieli okazję poznać historię sportowych strojów, oglądać filmy i zdjęcia oraz zapoznać się z prezentacją koszulek z kolekcji galerii. Następnie przystąpią do projektowania koszulek swoich ulubionych zawodników lub drużyn. Program warsztatów obejmuje również zwiedzanie stałej ekspozycji w towarzystwie przewodnika oraz seans filmów o tematyce sportowej.

Sobota, 3 lutego, również o godzinie 11, to kolejny termin do zapisania w kalendarzu. Tyska Galeria Sportu oferuje wtedy unikalną możliwość zwiedzania Stadionu Miejskiego, w tym miejsc zazwyczaj niedostępnych dla zwiedzających – szatni zawodników i sędziów, lóż VIP czy ławki rezerwowych. Zwiedzanie zakończy się obejrzeniem licznych trofeów i pamiątek sportowych przekazanych TGS przez sportowców związanych z Tychami.

W środę, 7 lutego o godzinie 11, młodzi mieszkańcy Tychów w wieku od 9 do 12 lat mają szansę na niezapomniane spotkanie w Galerii. Po zwiedzaniu stałej ekspozycji czeka na nich interaktywny quiz „Zostań ekspertem Tyskiej Galerii Sportu” do rozwiązania za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Wymaga on nie tylko wiedzy, ale też spostrzegawczości i umiejętności skojarzeń. Najlepsi gracze zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.