Przykre zdarzenie na skrzyżowaniu: Niepoprawny manewr spowodował kolizję dwóch samochodów

W poniedziałkowy poranek, 29 stycznia, około godziny 10:30 doszło do niefortunnego incydentu drogowego na skrzyżowaniu ulic Jaworowej, Oświęcimskiej i Czarnej. Sceną tego wydarzenia były dwa samochody osobowe – Ford oraz Opel.

Po zgłoszeniu wypadku, natychmiast na miejsce skierowany został zespół ratownictwa medycznego, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tychach oraz funkcjonariusze policji. Podczas prowadzonych działań ruch drogowy na skrzyżowaniu był chwilowo utrudniony. Po przeprowadzeniu badań medycznych przez ratowników, osoby uczestniczące w zdarzeniu pozostały na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń służb interweniujących wynikało, że kobieta kierująca Oplem, podążając od ulicy Jaworowej ku ulicy Czarnej, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, ale przy zielonej strzałce. W rezultacie tego manewru doszło do kolizji z Fordem, którym podróżowano ulicą Oświęcimską w stronę lokalnego browaru.

Prace na miejscu zdarzenia trwały ponad dwie godziny. Obecnie, Komenda Miejska Policji w Tychach prowadzi dalsze działania i śledztwo w tej sprawie.