Płomienie na działkach przy ul. Skalnej – interweniowały służby ratownicze

Wtorek, 30 stycznia, tuż po godzinie 8:20 to moment, kiedy operator Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Tychach odebrał zgłoszenie o niepokojącym zdarzeniu. Informacja dotyczyła pożaru altany znajdującej się na terenie jednego z ogródków działkowych, które są częścią ROD Potoczek usytuowanego przy ulicy Skalnej.

Zgłoszenie zostało natychmiast potraktowane z należytą powagą i na miejsce incydentu skierowano odpowiednie służby. W skład zespołu interwencyjnego weszła drużyna tyskich strażaków oraz patrol policji, który miał za zadanie monitorować sytuację oraz zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia.

Po dotarciu do miejsca zgłoszenia, stwierdzono, że informacje o pożarze były prawdziwe. Straż pożarna niezwłocznie przystąpiła do działań mających na celu zabezpieczenie terenu oraz prowadzenia akcji gaśniczej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej operacji, udało się szybko opanować sytuację i ugasić płomienie.

Obecnie trwa proces ustalania przyczyn, które doprowadziły do wybuchu pożaru, a także szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Specjaliści prowadzą dogłębne śledztwo, aby rozwikłać tę niepokojącą sytuację i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.