Seria nielegalnych działań w Tychach: kradzieże i oszustwa finansowe dotykają mieszkańców

W minionym tygodniu, niestety, doszło do serii niepokojących wydarzeń, które zaniepokoiły spokój mieszkańców Tych. Oszuści i złodzieje skierowali swoją nielegalną aktywność na obywateli tego miasta.

22 stycznia, o godzinie 16:10, miało miejsce zdarzenie, które pokazuje jak wiele można stracić przez niewłaściwe postępowanie z dokumentami. Nierozpoznany sprawca, który odnalazł zgubioną kartę płatniczą, wykorzystał ją do realizacji transakcji zbliżeniowych. W ten sposób udało mu się wykonać zakupy na sumę 109,34 zł kosztem mieszkanki Tychów.

W tym samym dniu doszło także do innego oszustwa. Ktoś posługując się danymi osobowymi jednego z tyszaninów, poprzez komunikator społecznościowy, wyłudził kwotę 300 zł.

Tego samego dnia również została oszukana mieszkanka Tychów. Sprawca, pod pretekstem zawarcia umowy na sprzedaż odzieży dziecięcej, ostatecznie zbiegł z kwotą 340 zł.

Nieznana osoba, podając się najpierw za funkcjonariusza policji, a potem za pracownika banku, zadzwoniła 23 stycznia do jednego z tyszan. Dzięki swemu przekonującemu oszustwu, wyłudziła od niego 20 000 zł.

Wszystkie te sprawy są obecnie prowadzone przez Komendę Policji w Tychach. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o ostrożność i rozwagę, aby unikać tego typu sytuacji.