Wypadek drogowy w Tychach: Dwóch kierowców zderzyło się na skrzyżowaniu

Dnia 26 stycznia, piątkowego wieczoru, konkretnie około godziny 21, na skrzyżowaniu trzech ulic w Tychach – Begonii, Budowlanych i Bocheńskiego, miało miejsce zdarzenie drogowe. W kolizji brały udział dwa samochody osobowe: opel i ssangyong.

Po wypadku natychmiast skontaktowano się z służbami policyjnymi, które szybko przybyły na miejsce zdarzenia. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, żadna z osób uczestniczących w kolizji nie odniosła obrażeń.

Według ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku oraz relacji świadków i uczestników zdarzenia, sprawcą kolizji okazał się kierowca samochodu marki ssangyong. Jechał on ulicą Begonii i niewłaściwie zinterpretował sygnalizację świetlną. Pomimo czerwonego światła dla jadących prosto, wjechał na skrzyżowanie korzystając z „zielonej strzałki”, co spowodowało uderzenie w opel poruszający się ulicą Budowlanych w stronę dworca PKP.

Następstwem zdarzenia było odholowanie obu pojazdów przez służby drogowe. Sprawę przejęli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej kwestii.