Tragiczny incydent w Szpitalu Megrez w Tychach: 88-letni pacjent zmarł po upadku z okna

Niepokojące wydarzenie miało miejsce w Szpitalu Megrez w Tychach podczas drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Wówczas to doszło do dramatycznego incydentu, w którym 88-letni mężczyzna spadł z okna szpitala. Niestety, mimo udzielonej natychmiastowej pomocy medycznej, starszy pacjent zmarł kilka godzin po tym nieszczęśliwym zdarzeniu.

Szpital Megrez potwierdził informacje o tragedii, która miała miejsce 26 grudnia 2023 roku. Komunikat prasowy placówki informuje o tym, że do zdarzenia doszło rano, kiedy to starszy mężczyzna wypadł przez okno na pierwszym piętrze szpitala. Po tragicznym upadku pacjent nadal był przytomny i otrzymał natychmiastową pomoc medyczną oraz został poddany specjalistycznym badaniom. Mimo tych działań, zmarł on kilka godzin później. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego epizodu są teraz przedmiotem policyjnego dochodzenia, a szpital nie jest w stanie udostępnić więcej informacji na ten temat.

Prokuratura Rejonowa w Tychach podjęła się śledztwa w tej sprawie, które prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia. Śledztwo znajduje się na wstępnym etapie, a prokurator uzyskał opinię z sekcji zwłok zmarłego mężczyzny, która wskazuje, że przyczyną zgonu były obrażenia powstałe na skutek upadku z wysokości. Prokuratura podjęła również inne czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci poszkodowanego – poinformowała Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Marta Zawada-Dybek.