Bliskie otwarcie Międzygminnego Domu Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce" w Kobiórze zapowiada szeroki wachlarz usług

Rozpoczęcie działalności Międzygminnego Domu Pomocy Społecznej „Dobre Miejsce”, położonego przy ul. Promnickiej 53 w Kobiórze, jest na horyzoncie! To nowoczesne centrum opieki społecznej planuje otworzyć swoje drzwi już od marca bieżącego roku, oferując wszechstronne usługi bytowe, opiekuńcze, edukacyjne, pomocnicze oraz specjalistyczne dla 66 osób. Trwa intensywny proces rekrutacyjny oraz przygotowania niezbędne do uruchomienia placówki.

Zgodę na prowadzenie działalności w wymienionej lokalizacji wydał Wojewoda Śląski 8 stycznia 2024 r., co dało zielone światło dla finalizacji przygotowań do inauguracji ośrodka. Jak zaznacza Paweł Grosman, dyrektor placówki, obecnie trwają prace nad kompletowaniem zespołu pracowników – pielęgniarek, opiekunów, fizjoterapeutów i innych specjalistów. Współpraca z Powiatowymi Urzędami Pracy w Tychach i Pszczynie ma w tym kontekście kluczowe znaczenie. Tymczasem, trwają także rozmowy z potencjalnymi dostawcami produktów spożywczych, materiałów biurowych i higienicznych oraz usług niezbędnych do sprawnego funkcjonowania domu pomocy społecznej.

Zakres udogodnień w budynku ośrodka jest imponujący. Obejmuje on pokoje dla 2 i 3 osób, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, z prywatnymi łazienkami. Wśród pomieszczeń ogólnodostępnych znajduje się sala dziennego wypoczynku z biblioteką, jadalnia, kaplica, a także miejsca przeznaczone na koncerty, seanse filmowe i spektakle teatralne. Na każdym z trzech pięter znajdują się dodatkowe pokoje kąpielowe dla osób niepełnosprawnych, aneksy kuchenne oraz dyżurki pielęgniarskie. Ponadto, w obiekcie zlokalizowany jest kompleks medyczno-rehabilitacyjny z gabinetem lekarskim, gabinecie zabiegowym oraz salami do ćwiczeń indywidualnych i grupowych. Niezależnie od bogatej infrastruktury wewnętrznej, lokalizacja ośrodka pozwala na korzystanie z pobliskich terenów zielonych do spacerów i relaksu na świeżym powietrzu.