Poszukiwania mężczyzny korzystającego z nieprawidłowych tablic rejestracyjnych

W Tychach trwa śledztwo prowadzone przez lokalną Komendę Miejską Policji. Dotyczy ono wykorzystywania tablic rejestracyjnych, które nie są przypisane do posiadacza pojazdu. W ramach działań przeprowadzonych przez policję uzyskano obraz mężczyzny, który może być powiązany z tym incydentem. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące tego zajścia lub mogą rozpoznać mężczyznę ze zdjęcia, są proszone o najszybsze skomunikowanie się z funkcjonariuszami służb porządkowych w Tychach.

Śledztwo jest prowadzone przez Wydział ds. Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w tyskiej komendzie i skupia się na sprawie użycia tablic rejestracyjnych oznaczonych kodem SW48386. Te tablice zostały zamocowane na pojeździe marki Mazda, do którego nie były one oryginalnie przypisane. Incydent ten miał miejsce 12 grudnia 2023 roku na terenie stacji benzynowej położonej przy ulicy Mikołowskiej w Tychach.

Mężczyznę, który jest poszukiwany w związku z tym incydentem, można opisać jako około 40-letniego, wysokiego osobnika. Był on ubrany w czarną kurtkę z kapturem, nosił niebieskie spodnie i jasne buty.