Wkrótce otwarcie Międzygminnego Domu Pomocy Społecznej "Dobre Miejsce" w Kobiórze

Z radością informujemy, że od marca br. w Kobiórze, przy ulicy Promnickiej 53, zacznie działać innowacyjna placówka – Międzygminny Dom Pomocy Społecznej „Dobre Miejsce”. Będzie ona oferować pełen zakres usług, począwszy od podstawowych potrzeb bytowych, poprzez opiekę nad mieszkańcami, aż po wsparcie edukacyjne i specjalistyczne. Zainstalowane będzie 66 miejsc dla osób korzystających z usług ośrodka.

Ostateczne przygotowania do uruchomienia nowej instytucji są już na etapie końcowym. Trwa również rekrutacja personelu, który będzie odpowiedzialny za codzienną obsługę i opiekę nad pensjonariuszami. Wiadomość o tym, że Międzygminny Dom Pomocy Społecznej „Dobre Miejsce” w Kobiórze rozpoczyna działalność, jest możliwa dzięki decyzji Wojewody Śląskiego z dnia 8 stycznia 2024 roku.

Proces zatrudniania nowych pracowników jest już w toku – mówi Dyrektor MDPS „Dobre Miejsce”, Paweł Grosman. – Poszukiwani są profesjonaliści z różnych dziedzin, w tym pielęgniarki, opiekunowie, terapeuci zajęciowi, pracownicy socjalni oraz pracownik kulturalno-oświatowy. Władze Domu planują również nawiązać współpracę z Powiatowymi Urzędami Pracy w Tychach oraz Pszczynie. Ponadto wybierani są dostawcy artykułów spożywczych, środków higienicznych i biurowych oraz wielu innych usług niezbędnych do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania placówki.