XVII Grand Prix Biegów Długodystansowych 2024 – ustalone daty i szczegóły

W roku 2024 odbędzie się siedemnasta edycja Grand Prix Biegów Długodystansowych, a terminy sześciu biegów, które będą stanowiły tę edycję, zostały już ustalone. Formuła zawodów będzie analogiczna do tej z poprzednich lat, a biegi zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach dystansowych – odpowiednio 5 i 10 kilometrów.

Przewidziany harmonogram wydarzeń jest następujący: pierwszy bieg zaplanowano na 4 lutego 2024; drugi bieg odbędzie się 25 lutego; trzeci zaplanowany jest na 24 marca; natomiast ostatnie trzy biegi będą miały miejsce pod koniec roku – odpowiednio dnia 24 listopada, 1 grudnia oraz 15 grudnia.

Zapisy na zawody oraz miejsce startu znajdują się na terenie Klubu Sportowego Paprocany przy ulicy Sikorskiego numer 110. Zainteresowani mogą zapisać się w godzinach od 9:00 do 9:45, a sam start biegu planowany jest na godzinę 10:00. Opłata za udział w każdym z biegów wynosi 25 złotych i jest płatna w dniu imprezy, natomiast opłata za całościowy udział we wszystkich sześciu biegach wynosi 120 złotych i jest płatna przed pierwszym startem.

W niedługim czasie zostanie też uruchomiony system rejestracji online na stronie MOSiR. Punkty zdobyte podczas każdego z biegów będą sumowane i wejdą do punktacji ogólnej zawodów.

Podstawowe zasady zawarte w regulaminie przedstawiają się następująco: obie płecie, zarówno mężczyźni jak i kobiety, mogą startować na dowolnym dystansie, czy to 5 czy 10 kilometrów. Jeśli jednak zawodnik zadeklaruje dany dystans podczas pierwszego biegu, musi go utrzymać przez całą edycję, aby być brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej. W przypadku zmiany dystansu, zawodnik może nadal uczestniczyć w biegu, ale poza konkurencją.

Opłata startowa została nieznacznie podwyższona do kwoty 25 złotych za udział w każdym biegu. Organizatorzy gwarantują nagrody dla najlepszych, a każda osoba, która weźmie udział w co najmniej czterech z sześciu biegów, otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkowo na miejscu zostaną zapewnione szatnie, depozyt oraz ciepły posiłek.