Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny od 2015 roku: Współpraca między Opolską a Tyską Policją

Tyscy funkcjonariusze, we współdziałaniu ze stróżami prawa z Wojewódzkiej Komendy w Opolu, zgłosili zatrzymanie mężczyzny ściganego dwoma listami gończymi. W dniu 28 grudnia schwytany został 47-letni mężczyzna, który był na celowniku organów ścigania już od 2015 roku. Teraz czeka go wyrok pozbawienia wolności w areszcie.

W wydziale kryminalnym komendy policji w Tychach toczyło się dochodzenie dotyczące mężczyzny poszukiwanego od 2015 roku. Ten 47-latek miał na swoim koncie liczne przestępstwa, doliczono mu wykroczenia opisane w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Jego wykroczenia były tak poważne, że służby ścigania wydały za nim dwa nakazy aresztowania, zarządzenie doprowadzenia do aresztu oraz polecenie ustalenia miejsca jego ukrycia.

Wynikająca z nieustępliwej pracy operacyjnej policjantów z Tych oraz wsparcia ich kolegów z Opola doprowadziła do ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny. Okazało się, że 47-letni poszukiwany zdawał sobie sprawę z prowadzonego za nim tropu i dlatego wybrał miejsce ukrycia poza granicami kraju, powracając do Polski jedynie na krótki czas. Schwytany na terenie województwa opolskiego, mężczyzna został natychmiast przekazany do rąk policji w Tychach, a następnie eskortowany do aresztu. W związku z decyzją sądu, teraz czeka go odbycie orzeczonej kary pozbawienia wolności.