47-latek poszukiwany od 2015 roku wreszcie w rękach tyskiej policji

Policjanci z Tychów, we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, dokonali 28 grudnia aresztowania mężczyzny, na którego wydane były dwa listy gończe. Mężczyzna, który był na celowniku organów ścigania od 2015 roku, ma spędzić pewien czas za kratami, gdzie odcierpi przyznany mu przez sąd wyrok pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzili dochodzenie dotyczące poszukiwanego 47-latka od 2015 roku. Mężczyzna znajdował się w policyjnych rejestrach przestępców za czyny karalne wymienione w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku z jego działaniami, organy ścigania wydały na niego dwa listy gończe, zarządziły doprowadzenie do więzienia oraz podjęły kroki mające na celu ustalenie miejsca jego pobytu.

Wielogodzinna praca operacyjna policji z Tychów przy wsparciu funkcjonariuszy z Opola zaowocowała ustaleniem lokalizacji mężczyzny. Okazało się, że poszukiwany 47-latek, świadomy faktu, że jest poszukiwany przez organy ścigania, schronił się poza granicami Polski i tylko na krótko wrócił do ojczyzny. Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa opolskiego i natychmiast przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, a następnie do aresztu, gdzie ma odbyć wyznaczoną mu karę pozbawienia wolności.