Zaniedbanie ostrożności prowadzi do kolizji drogowej na al. Piłsudskiego

W ostatni piątek grudnia, dokładnie 29-go, o godzinie 17:05 dyżurny komendy miejskiej policji w Tychach został poinformowany o incydencie drogowym. Wypadek miał miejsce na alei Piłsudskiego, blisko punktu przecięcia z ulicą ks. Tischnera.

Kolizja drogowa miała miejsce pomiędzy dwoma pojazdami – marki Honda i Toyota. Po zgłoszeniu zdarzenia natychmiast wysłano na miejsce odpowiednie służby – pogotowie ratunkowe, ochotniczą straż pożarną z Lędzin oraz patrole funkcjonariuszy policji. Akcja ratunkowa wymagała czasowego blokowania prawego pasa w kierunku ronda Paprocańskiego.

Na skutek kolizji dwie osoby, które były pasażerami Hondy, znalazły się pod opieką medyczną na miejscu zdarzenia. Po przeprowadzonych badaniach mogły jednak pozostać na miejscu zdarzenia. Ze wstępnych informacji, które uzyskali na miejscu funkcjonariusze policji, wynika że kierowca Toyoty nie zachowywał się wystarczająco ostrożnie i to jego pojazd uderzył w tył Hondy.

Cała sytuacja spowodowała kłopoty z ruchem drogowym, które utrzymywały się przez ponad godzinę. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach nadal prowadzą postępowanie dotyczące tej kolizji.