Kobiecy pasażer trolejbusa upada na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę Opla

W ostatni piątek grudnia, dokładnie 29-go, około godziny 16:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tychach został poinformowany o incydencie drogowym, jaki miał miejsce na ulicy Budowalnych. Zdarzenie polegało na kolizji pomiędzy samochodem osobowym marki Opel a trolejbusem Solaris, który zdążył już dotrzeć do skrzyżowania z ulicą Batorego.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zmierzała załoga patrolu policyjnego oraz ekipa pogotowia. Kiedy służby porządkowe i medyczne dotarły na miejsce, okazało się, że sytuacja nabiera powagi. W wyniku bezmyślnego działania kierowcy Opla, który wymusił pierwszeństwo na operatorze pojazdu komunikacji publicznej, jedna z pasażerek doznała upadku.

Nieszczęsna kobieta została natychmiast przejęta pod opiekę ratowników medycznych. Pomimo nieprzyjemnej sytuacji, na szczęście nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. Niesubordynowany kierowca Opla otrzymał karny mandat za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Czynności związane z tą kwestią przeprowadzone na miejscu zajęły blisko godzinę.