ZTM zapewnia komfortowy powrót do domu po Sylwestrowych imprezach

Metropolitalny Zarząd Transportu (ZTM) podał do wiadomości, że na 10 liniach metropolitalnych w sylwestrową noc dostępne będą autobusy o większej pojemności. Informacja ta jest kolejnym przykładem udogodnień, które ZTM przygotowuje dla swoich pasażerów. Z pewnością cieszyć się z nich będą ci, którzy planują wrócić do domu po sylwestrowych zabawach.

– W noc sylwestrową nie tylko wprowadzimy autobusy o większej pojemności, ale również zapewnimy dodatkowe kursy – mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor ZTM. – W ten sposób osoby, które zamierzają spędzić tę wyjątkową noc na przykład na imprezie Sylwestrowa Moc Przebojów na Polach Marsowych Parku Śląskiego, będą mogły skorzystać z komunikacji miejskiej do powrotu do domu – dodaje Gutowska.

Zwiększone frekwencje przewidziane są na 14 liniach, w tym na liniach autobusowych: M1, M2, M3, M4, M10, 138, 190, 674 i 1N oraz tramwajowych: 0, 6, 9, 15 i 25. Oznacza to, że mieszkańcy 13 miejscowości – Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Kobióra, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Tychów i Zabrza – będą mieli ułatwione powroty do domu w sylwestrową noc. Dodatkowo na tę okazję uruchomiona zostanie linia tramwajowa 19 z osobnym rozkładem jazdy na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego – Świętochłowice Kościół – Chorzów Rynek – Chorzów Stadion Śląski – Katowice Rynek.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że 31 grudnia większość autobusów, tramwajów i trolejbusów będzie kursować zgodnie z rozkładami sylwestrowymi. W praktyce oznacza to utrzymanie sobotnich rozkładów jazdy i redukcję liczby kursów po godz. 18. W tym dniu pojawią się jednak wyjątki – niektóre linie zostaną zawieszone, a na innych będzie obowiązywał niedzielny lub specjalny rozkład jazdy. Linie metropolitalne natomiast doczekają się dodatkowych udogodnień w postaci powyżej wspomnianych dodatkowych połączeń i zastąpienia mniejszych pojazdów większymi.

Pasażerowie powinni również pamiętać, że 29 grudnia Punkt Obsługi Pasażera będzie miał zmienione godziny otwarcia, natomiast 30 grudnia będzie nieczynny. Szczegółowe informacje na ten temat oraz dotyczące planowanych zmian w komunikacji miejskiej w sylwestrową noc można znaleźć na stronie internetowej ZTM.