Wigilia dla potrzebujących i samotnych organizowana przez mieszkańców Tychów

Zbliża się najbardziej oczekiwane święto – Wigilia Bożego Narodzenia. Dnia 24 grudnia, w wieczór wigilijny, wielu z nas zasiądzie do stołu pełnego świątecznych potraw. W tym czasie, mieszkańcy Tychów, zarówno tyszanki jak i tyszanie, podejmują działania by pomóc osobom samotnym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

23 grudnia, w godzinach od 11:00 do 13:00, zostanie zorganizowana VII edycja Tyskiej Wigilii Dla Potrzebujących. Wydarzenie to odbędzie się w Barze Mlecznym Andromeda. Organizatorami są różne podmioty działające na terenie miasta, takie jak Inicjatywa Tyska, Bar Mleczny Andromeda, Agencja Promocyjno-Reklamowa NOL-TYCHY, Dioda, Kolorowy Talerz oraz Wielokran. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia można znaleźć w kalendarium miejskim.

Dzień później, w sam dzień Wigilii, w ramach akcji „4 Wigilii dla Tych”, do mieszkańców Tychów trafi ponad 500 paczek zawierających kolację wigilijną. Dodatkowo zostanie rozdanych 300 paczek ze świątecznymi słodyczami dla dzieci. Za organizację Wigilii odpowiadają radni z Paktu Samorządowego: Andrzeja Dziuby, Andrzej Dziuba – Senator oraz Maciej Gramatyka – samorządowiec.