Osobowy samochód marki Citroen zderzył się z trolejbusem Solaris na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego, Budowlanych i Begonii, w czwartkowe przedpołudnie 30 listopada około godziny 9:20 doszło do incydentu drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – osobowy Citroen oraz trolejbus marki Solaris.

Z miejsca kolizji natychmiast wezwano funkcjonariuszy policji. Szczęśliwie, w wyniku tego zdarzenia drogowego nikt nie odniósł obrażeń. Pojazdy ucierpiałe w wyniku zdarzenia zostały przemieszczone na pobliskie przystanki, aby nie blokować ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu. Według ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia oraz opowieści kobiet, które kierowały pojazdami, sprawcą kolizji była kobieta prowadząca samochód marki Citroen.

Z relacji wynika, że kierująca citroenem wjechała na skrzyżowanie mimo czerwonego światła na sygnalizatorze dla jej kierunku (Begonii w Bocheńskiego) oraz warunkowej zielonej strzałki. W rezultacie doprowadziła do zderzenia z trolejbusem, który poruszał się ulicą Budowlanych w kierunku dworca PKP. Czynności policyjne na miejscu zdarzenia trwały prawie godzinę.