28-latek z Czeladzi zatrzymany za kradzież gier o łącznej wartości ponad 1800 złotych

Policjanci z Tychów zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież gier komputerowych o łącznej wartości przekraczającej 1800 złotych. Wszystko odbyło się w jednym z punktów sprzedaży na terenie miasta, a teraz sprawcy grozi surowa kara.

Zawiadomienie o incydencie wpłynęło do tyskiej komendy pod koniec sierpnia. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży gier komputerowych, które razem kosztowały ponad 1800 złotych. Wszystko stało się w jednym z lokali handlowych na terenie Tychów. Funkcjonariusze, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępstw przeciwko mieniu, natychmiast podjęli intensywne działania operacyjne. Dzięki ich wytrwałości udało się ustalić, że za tą nielegalną działalnością stoi 28-letni mieszkaniec Czeladzi.

Młody mężczyzna został zatrzymany przez tyskich stróżów prawa. Zebrany przez nich materiał dowodowy był na tyle przekonujący, że udało się postawić 28-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu surowa kara, nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz to sąd zadecyduje o dalszym losie sprawcy, który już przyznał się do winy.