„Szlakiem wilków” – intrygująca gra terenowa prowadzona przez MOSiR

Właśnie zakończyło się ciekawe wydarzenie, które zostało zaaranżowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na podstawie Budżetu Obywatelskiego. W poprzedni weekend odbyła się gra terenowa o nazwie „Szlakiem wilków”. Do udziału zaproszono 20 drużyn, każda składała się z kilku uczestników. Sceną aktywności były Wilkowyje, gdzie gracze musieli radzić sobie w leśnym terenie oraz w Klubie Wilkowyje będącym częścią Miejskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy gry mieli do wykonania szereg zadań, które polegały głównie na rozgryzaniu różnych zagadek. Przygotowane przez organizatorów zadania były nagradzane wskazówkami do kolejnych etapów. Łącznie było ich 12. Najlepszym pięciu zespołom dano szansę na otwarcie tajemniczej skrzyni ze skarbem wilków, w której ukryte były różnego rodzaju gry planszowe oraz zabawki.

Jedna z drużyn podzieliła się swoimi spostrzeżeniami po grze: „Jesteśmy dużymi fanami tego typu gier i należymy do wielu grup, które organizują podobne wydarzenia oraz dzielą się informacjami o nich – powiedziała kapitan jednego z zespołów. – Wspaniale się bawiliśmy, a nagrody były dla nas niespodzianką. Myśleliśmy, że dostaniemy słodycze, a wracamy do domu z grami planszowymi o dużej wartości. Na pewno weźmiemy udział w kolejnym wydaniu gry w przyszłym roku”.

Wyzwania, z jakimi przyszło zmierzyć się uczestnikom były różnorodne. Czasem trzeba było rozczytać kod morsa lub inny szyfr, ale też wymagano od graczy znajomości gatunków drzew leśnych czy orientacji w terenie. Po zakończeniu rywalizacji i powrocie do bazy (klub MCK), na najlepszych czekała już wspomniana skrzynia ze skarbem wilków. Natomiast dla wszystkich uczestników przygotowano gorące napoje, słodkie przekąski, żurek i kiełbasy z grilla.

Inicjatorzy tego projektu, Michał Kasperczyk i Adam Rak, już teraz zapowiadają plany na przyszłość. Chcą złożyć wniosek w najbliższym Budżecie Obywatelskim o przeprowadzenie kolejnej edycji gry, która nosiłaby nazwę „Szlakiem wilków 2”.