Wypadek na ulicy Serdecznej: potrącona piesza na pasach

20 listopada, w poniedziałkowy wieczór o godzinie 19:25 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Serdecznej. Na oznakowanym pasie przeznaczonym dla pieszych, kierowca samochodu osobowego potrącił przechodnia. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze – karetka pogotowia oraz patrol policji, a ruch na drodze był wstrzymany do czasu zakończenia działań.

Ratownikom medycznym, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przyszło udzielić pomocy 57-letniej kobiecie będącej ofiarą potrącenia. Po udzieleniu pierwszej pomocy, poszkodowana została przewieziona do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Komenda Policji w Tychach przekazała informacje, że wstępne ustalenia wskazują na to, że 28-letni kierowca skody nie zauważył kobiety przechodzącej przez pasy i ją uderzył. Na miejsce został także wezwany technik kryminalistyki. Całe zdarzenie i działania służb trwały ponad dwie godziny.

Pragniemy przypomnieć o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, nawet w obszarach zabudowanych. Mogą one przyczynić się do ochrony zdrowia i życia. Szczególnie istotne jest to podczas jesieni, kiedy deszczowe wieczory ograniczają widoczność. Mimo uprzywilejowanej pozycji na przejściu dla pieszych, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności – nie mamy szans w starciu z pojazdami.