Uczniowie Tyskich Szkół Ponadpodstawowych Rywalizują w Chłopskiej Szkole Biznesu

Pod egidą Urzędu Miasta Tychy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, uczniowie z placówek edukacyjnych w Tychach mieli szansę rywalizować w unikalnej grze symulacyjnej mającej na celu promowanie przedsiębiorczości. Gra, znana jako „Chłopska Szkoła Biznesu”, odbyła się podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i była skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych.

To tyczyńskie wydarzenie przyciągnęło 22 graczy, którzy rywalizowali w 11 dwuosobowych grupach. Uczestnicy reprezentowali różne szkoły ponadpodstawowe, w tym licea ogólnokształcące, szkoły branżowe I stopnia oraz technika. Zasady gry były proste – zwyciężył zespół, który po dwóch rundach miał największy majątek.

Laureatem tytułu Tyskich Mistrzów Biznesu okazał się zespół Technikum nr 2. Jego nagrodą był bon podarunkowy o wartości 300 zł do centrum handlowego Gemini Park. Drużyna z I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego zdobyła drugie miejsce i bon o wartości 200 zł. Natomiast na trzecim miejscu uplasowały się uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida, które otrzymały nagrodę w postaci bonu o wartości 150 zł.

Komisję gry stanowili Dorota Picho, Naczelniczka Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy, Bogdan Wołowczyk, Kierownik Zespołu Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Maciej Zegarek, Doradca Zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Uroczystego otwarcia gry dokonała Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy.