Młody mieszkaniec Tychów zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków – grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

W Tychach służby policyjne przeprowadziły pomyślną operację, której wynikiem było zatrzymanie mężczyzny przechowującego w swoim domu substancje narkotyczne. Groźba surowego karnego orzeczenia, do dziesięciu lat pozbawienia wolności, teraz ciąży nad zatrzymanym.

Informacje o tej sytuacji zostały udostępnione przez Komendę Miejską Policji w Tychach dnia 6 listopada. Według tych informacji, funkcjonariusze działający na rzecz zwalczania przestępczości narkotykowej, przynależący do wydziału kryminalnego wspomnianej komendy, zatrzymali 21-letniego mężczyznę.

Po przeprowadzeniu kontroli w jego mieszkaniu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad 750 gramów marihuany, co pozwala na przygotowanie tego samego ilości porcji dilerskich tej substancji narkotycznej – jak podaje KMP. Dodatkowo, podczas akcji śledczy odnaleźli i przejęli pół grama haszyszu. Szacunkowa wartość rynkowa odnalezionych narkotyków wynosi około 35 tysięcy złotych.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, śledczy i prokuratura złożyli wniosek, w wyniku którego sąd postanowił aresztować 21-letniego mężczyznę na trzy miesiące. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii stanowi, że za posiadanie olbrzymiej ilości środków odurzających przewiduje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.