Trzy pojazdy uczestniczą w kolizji w pobliżu Urzędu Celnego na ul. Fabrycznej

Podczas wieczornych godzin w poniedziałek 30 października, przy ulicy Fabrycznej blisko Urzędu Celnego miało miejsce zdarzenie drogowe. W kolizji brały udział trzy auta: Fiat, Volkswagen i Skoda.

Z okazji tego zgłoszenia na miejsce został skierowany patrol policji, a także strażacy z JRG Tychy. W trakcie prowadzonych czynności droga była zablokowana. Mimo zaistniałej sytuacji nie było potrzeby udzielania pomocy medycznej żadnemu z uczestników zdarzenia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez osoby zaangażowane w wypadek oraz wynikami śledztwa zebranymi przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy policji, sprawcą kolizji była kobieta kierująca Fiatem. Podczas jazdy ulicą Fabryczną w stronę ulicy Metalowej naruszyła ona pierwszeństwo przejazdu, taranując Volkswagen jadący z jej prawej strony.

Skutkiem tej kolizji był czołowy zderzenie Fiata i Volkswagena, co doprowadziło do odbicia Fiata i uderzenia go w nadjeżdżającą Skodę. Zniszczone pojazdy zostały usunięte przez holowniki drogowe, które zostały wezwane na miejsce zdarzenia. W miejscu wypadku ruch był utrudniony przez niemal dwie godziny. Kierująca Fiatem, będąca sprawcą zdarzenia, otrzymała mandat karny.