"Ogrody nadziei" dla pacjentów – Inauguracja Pola Nadziei na Paprocanach

Początek ogólnopolskiej akcji o nazwie Pola Nadziei, edycji 2023/2024, odbył się 26 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany”. Została ona zainicjowana przez wolontariuszy Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I z Tychów, którzy wspólnie z dzieciakami, gotowymi do niesienia pomocy, posadzili cebule żonkilów.

Żonkile uznawane są na całym świecie jako symbol solidarności z ludźmi dotkniętymi chorobami nowotworowymi oraz ich bliskimi. Ta międzynarodowa inicjatywa ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii i datuje się na rok 1986. Do Polski trafiła dopiero w 1998 roku, za sprawą zaproszenia jej twórców. Pierwszą instytucją, która skorzystała z tej akcji, było Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Wiosną organizowane są różne imprezy rodzinne, pikniki i festyny mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat potrzeb pacjentów i ich rodzin. Są one często połączone z publicznymi zbiórkami środków na wsparcie dla pacjentów. Hospicjum im. św. Kaliksta już teraz gorąco zachęca do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.