Wypadek przy pracy w Lędzinach: kobieta doznała urazu ręki podczas sortowania ziemniaków

Podczas wykonywania codziennych obowiązków na jednym z gospodarstw w Lędzinach, doszło do niebezpiecznego incydentu. Zdarzenie miało miejsce 26 października, a jego ofiarą padła pracująca tam kobieta. Jak donosi serwis 112Tychy, nieszczęśliwy wypadek wydarzył się tuż po godzinie 17.00. Dyżurny oficer Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie o sytuacji, która miała miejsce na ulicy Ułańskiej.

Kobieta, która pracowała przy obsłudze maszyny do sortowania ziemniaków, została niestety jej ofiarą. Jak informuje wcześniej wspomniany portal, podczas manipulacji maszyną, ręka kobiety została nią wciągnięta. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowana doznała poważnych obrażeń kończyny górnej.

Po incydencie niezwłocznie skierowano pomoc medyczną dla ofiary. Początkowe działania podjęli ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Następnie, poszkodowana została przekazana pod opiekę załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter LPR przetransportował kobietę do szpitala w katowickim Ochojcu, aby mogła otrzymać niezbędne, specjalistyczne leczenie.

W chwili obecnej trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia. Szczegółowe ustalenie przyczyn wypadku pozwoli zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.