Nie martw się o parking przy cmentarzu – komunikacja miejska załatwi to za Ciebie 1 listopada

Dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, jest dniem kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Właśnie z tego powodu Zarząd Transportu Metropolitarnego (ZTM) jak co roku wprowadza specjalne udogodnienia w transporcie miejskim. Nie tylko cała komunikacja miejska zostaje udostępniona za darmo, ale dodatkowo uruchamiane są specjalne linie oznaczone literą C, które dowożą do cmentarzy.

Tak jak podkreśla dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska, warto korzystać z komunikacji miejskiej codziennie, a zwłaszcza w Dzień Wszystkich Świętych. Jest to związane nie tylko z wprowadzeniem specjalnych linii i darmowych przejazdów na ten dzień, ale również z faktem, że parkingi znajdujące się w pobliżu cmentarzy są wtedy bardzo zatłoczone i trudno znaleźć tam wolne miejsce.

Specjalne linie zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić dojazd do najpopularniejszych cmentarzy. Już 31 października w Tychach zostanie uruchomionych siedem takich linii: C12, C13, C14, C15, C16, C17 i C18.

Ale to nie wszystko. Organizator komunikacji miejskiej oprócz bezpłatnych przejazdów i dodatkowych linii w Dzień Wszystkich Świętych, planuje jeszcze wiele zmian na regularnych liniach. Wśród nich znajduje się na przykład wymiana mniejszych autobusów na większe, wprowadzenie linii nocnych oraz specjalne rozkłady jazdy na blisko 80 regularnych liniach obowiązujące tylko 1 listopada.