Przedostatnie rodzinne spotkanie z cyklu Dzieciniec Teatralny 3.

Za nami już prawie cały cykl rodzinnych spotkań Dzieciniec Teatralny 3., który towarzyszył nam od lipca. Teraz, kiedy październik dobiega końca, przed nami już tylko dwie niedziele, podczas których weźmiemy udział w tym wyjątkowej inicjatywie. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 22 października. Początek o godzinie 12:00 w Pasażu Kultury Andromeda, gdzie organizatorzy zapraszają na pokaz bajki „Wiking Tappi”. Po zakończeniu seansu zabawa będzie kontynuowana na warsztatach plastycznych.

Bajka „Wiking Tappi” opowiada o przygodach dzielnego i dobrodusznego wikinga oraz jego wiernych towarzyszy – psotnego renifera Chichotka i wielu innych magicznych postaci rodem z folkloru skandynawskiego. To niezwykłe świecie pełne baśniowych postaci i magicznej atmosfery.

Po zakończeniu seansu, o 13:30 rozpoczną się warsztaty plastyczne pod hasłem SzuMY. Zadaniem uczestników będzie stworzenie własnej wizji lasu, do którego przeniosą się wraz z Wikingiem Tappi. Warsztaty poprowadzi Magdalena Walczyk, a prace dzieci zilustrują to, co ujrzą i usłyszą w swojej wyobraźni, podczas słuchania opowieści o leśnych przygodach bohaterów.

Dzieciniec Teatralny 3. to seria rodzinnych spotkań, które odbywają się każdej niedzieli o godzinie 12:00 w Pasażu Kultury Andromeda. Cykl składa się z dwóch części – pokazu filmowego dla dzieci o godzinie 12:00 i warsztatów plastycznych rozpoczynających się o 13:30. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje, Edycja 2023.