„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” – ponowne rozpoczęcie kampanii policyjnej

W czwartek, 19 października, nastąpiło oficjalne rozpoczęcie kolejnej edycji inicjatywy policyjnej o nazwie „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Głównym celem tej kampanii jest podkreślenie znaczenia sprawnej instalacji oświetleniowej w pojazdach dla bezpieczeństwa na drogach. W ramach akcji, kierujący będą mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu i poprawności ustawienia świateł ich samochodów w wyznaczonych stacjach diagnostycznych.

W trakcie trwania kampanii, a konkretnie w dniach 21.10, 28.10, 18.11 oraz 9.12.2022 r., wybrane placówki diagnostyczne umożliwią kierowcom dokonanie bezpłatnej kontroli oświetlenia swoich pojazdów. Warto pamiętać, że do sprawności systemu oświetleniowego samochodu przyczyniają się różne elementy – żarówki, lampy oraz prawidłowe ustawienie świateł.

Znaczenie sprawnej instalacji oświetleniowej jest szczególnie widoczne w złych warunkach atmosferycznych i przy ograniczonej widoczności, gdy prawidłowo działające światła mogą znacząco zredukować ryzyko powstania kolizji lub wypadku. Sprawne, odpowiednio ustawione światła to większa szansa na wczesne dostrzeżenie przeszkód na drodze, czy to jest to inny pojazd, pieszego czy zwierzę. Ta kwestia ma szczególne znaczenie podczas jazdy w trudniejszych warunkach atmosferycznych, takich jak te panujące w sezonie jesienno-zimowym.

Podajemy listę stacji diagnostycznych w Tychach, które przystąpiły do realizacji tej kampanii. Te same informacje można również znaleźć na stronach internetowych Policji oraz partnerów tej akcji. Dodatkowo, aplikacja mobilna Yanosik umożliwi zlokalizowanie najbliższej stacji, gdzie możliwe będzie skorzystanie z bezpłatnej kontroli oświetlenia.