Oszustwa finansowe metodą na "BLIK" w Tychach

W mieście Tychy doszło do wyłudzeń finansowych poprzez system płatności „BLIK”. Sposób działania oszustów okazał się skuteczny, a dwie kobiety padły ofiarami przestępstwa, tracąc sumy 2,4 tys. zł oraz 500 zł. Policja z Tychów apeluje o ostrożność i weryfikację jakichkolwiek próśb o pożyczki od znajomych, zwracając uwagę, że jeden telefon może zapobiec utracie pieniędzy.

Obie poszkodowane są mieszkańcami alei Bielskiej w Tychach. Zdarzenia zostały zgłoszone miejscowej policji, która zauważyła identyczny scenariusz w obu przypadkach. Przestępca przejął kontrolę nad kontem na Facebooku ofiar i za pomocą aplikacji Messenger nawiązał z nimi kontakt.

Podając się za znajomego, oszust prosił o pożyczkę, proponując formę płatności kodem BLIK. W wyniku tego działania jedna z kobiet przekazała oszustowi 500 zł, a druga aż 2,400 zł.

Policja w Tychach przypomina o konieczności zachowania rozwagi oraz sprawdzania telefonicznie wszelkich próśb o pożyczkę. Niestety, nie jest to pierwszy przypadek tego typu wyłudzeń w tym mieście.