Przestępcze czyny w Tychach: policja donosi o kradzieżach i oszustwach internetowych

Pierwszy tydzień października okazał się niebezpieczny dla mieszkańców Tychów, z których wielu padło ofiarami kradzieży i oszustw. Policja w Tychy odnotowała różnego rodzaju przestępstwa, a większość z nich miała miejsce za pośrednictwem sieci internetowej.

Jedno z takich przestępstw miało miejsce 2 października, kiedy to sprawca, którego tożsamości nadal nie udało się ustalić, wykorzystał komunikator internetowy do dokonania oszustwa finansowego. Wykorzystując usługę Blik, zdołał on zdobyć 500 zł kosztem mieszkanki Tychów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 4 października około godziny 16:14 na ulicy Fabrycznej w Tychach. Nieznany sprawca dokonał kradzieży z niezabezpieczonego samochodu marki Fiat Doblo, który był zaparkowany na miejscowym parkingu. Z portfela znajdującego się w samochodzie sprawca ukradł kwotę 1200 zł. Ofiarą tego czynu był mieszkaniec Radostowic.

Ostatnie ze zgłoszonych przestępstw miało miejsce 8 października, kiedy to nieznany sprawca, podszywając się pod inną osobę, za pomocą niezidentyfikowanej aplikacji wyłudził pieniądze za pomocą usługi Blik. Szczególnie zuchwały był fakt, że oszust zdołał uzyskać aż 2400 zł kosztem kolejnej ofiary – mieszkanki Tychów.

Policja w Tychy prowadzi dalsze postępowanie w tych sprawach, mając nadzieję na szybkie rozwiązanie wszystkich przypadków i złapanie sprawców.