Wojewódzki Szpital tworzy nowoczesną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną

W zasobach Wojewódzkiego Szpitala tworzy się innowacyjna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Placówka medyczna podkreśla, że to jest reakcja na stale rosnące zapotrzebowanie na takie usługi.

Obecnie funkcjonujący budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, zlokalizowany przy ulicy Andersa 16, posiada około 700m2 powierzchni użytkowej. Jednak ze względu na aktualne standardy oraz rosnące potrzeby, nie jest już w stanie sprostać funkcjonalnym i przestrzennym oczekiwaniom.

„Potrzeby, które niegdyś były wystarczające, teraz niestety nie są w stanie spełnić oczekiwań obywateli”- poinformowała Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy. „Nowa siedziba będzie oferować znacznie większą powierzchnię, co pozwoli zaoferować pomoc większej liczbie osób” – dodała.

Z poradni mieszczącej się w Tychach skorzystało w ubiegłym roku 3700 osób. Od września bieżącego roku odnotowano ponad 1000 rejestracji, a także wydano 120 opinii i orzeczeń. „To dowodzi jak bardzo nasza społeczność potrzebuje wsparcia w dziedzinie zdrowia psychicznego” – podkreśliła rzecznik.

W nowoczesnym budynku powstały takie pomieszczenia jak: nowoczesne gabinety terapeutyczne dla indywidualnych spotkań z psychologiem, pedagogiem czy logopedą, gabinety do terapii grupowej i rodzinnej oraz specjalistyczne sale terapeutyczne. Wszystkie pomieszczenia są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Całość inwestycji wynosi nieco ponad 5,5 miliona złotych.

„Nowy obiekt będzie bardziej komfortowy nie tylko dla specjalistów, ale przede wszystkim dla osób korzystających z ich usług” – podkreśliła rzecznik.

Wsparcie psychologiczne będzie nadal udzielane w obecnym budynku poradni przy ulicy Andersa. To potrwa do momentu załatwienia wszelkich formalności i przeprowadzki do nowego obiektu.