Piknik rodzinny w Tychach – radość, dobra kuchnia i muzyka

Miniony weekend upłynął pod znakiem rodzinnej uciesze, muzycznym akompaniamencie duetu Muzykanty oraz smakowitym potrawom na pikniku zorganizowanym w parafii bł. Karoliny w Tychach. Jak co roku, na początku jesieni, tereny kościelne przemieniają się w miejsce, gdzie społeczność parafialna może wspólnie spędzić czas, wybierając pomiędzy różnorodnym jedzeniem, a także uczestniczyć w różnych atrakcjach.

Na stołach królowała grochówka, kiełbaski i chleb ze smalcem. Nie zabrakło też lokalnych specjałów w postaci krupnioków i domowych ciastek. Wybór był ogromny, a zadowolenie gwarantowane do nadejścia zmroku.

Atrakcji nie brakowało. Dzieci mogły poznawać alpaki zamieszkałe w przygotowanej dla nich zagrodzie. Miłośnicy sportu mieli okazję oglądać emocjonujący mecz piłki nożnej. Dla tych o duszy bibliofila w Domu Parafialnym udostępniono bookcrossing z różnorodnymi książkami. Przyciągającą tłumy była też licytacja tarty, którą prowadził osobiście ks. proboszcz Grzegorz Kolbiarz. Zyski z tej akcji miały na celu dofinansowanie Ośrodka Christoforos. Licytacja była pełna emocji i ostatecznie za tartę zapłacono 295 zł.

Do tańca porwała wszystkich skoczna muzyka duetu Muzykanty, który o godzinie 17:30 pojawił się na estradzie. Część parafian, w tym ks. Daniel Walusz, zdecydowało się na taniec, inni koncentrowali się na nauce choreografii siedzącej. Atmosfera była tak elektryzująca, że Muzykanty postanowiły zaoferować dodatkowy utwór po bisach, deklarując swoje zadowolenie z pobytu.