Odnawianie wiaduktów w Tychach – zapowiedź wielkiej inwestycji drogowej

W mieście Tychy, rozpocznie się 9 października przebudowa dwóch uszkodzonych wiaduktów drogowych, które są częścią ulicy Mikołowskiej, znanej również jako Droga Krajowa nr 44. Konkretniej, chodzi o konstrukcje znajdujące się nad linią kolejową w dzielnicy Wilkowyje.

Jak informuje Marcin Godzik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, to jedno z najważniejszych przedsięwzięć drogowych, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Wyjaśnia, że na miejscu istniejących obecnie wiaduktów powstaną dwa nowe. Jak podkreśla, decyzja o przebudowie padła po stwierdzeniu uszkodzeń tych obiektów, które doprowadziły do obniżenia ich nośności. W efekcie tej sytuacji ruch na każdym z wiaduktów odbywa się teraz tylko jednym pasem – dodaje przedstawiciel MZUiM.

Plan modernizacji wiaduktów został opracowany we współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi. Jednym z celów tej inwestycji jest rozwój infrastruktury kolejowej poprzez rozbudowę torowiska. Prace nad tym dużym przedsięwzięciem będzie realizować spółka Nowak Mosty, a ich rozpoczęcie zaplanowane jest na 9 października.