Zamknięcie restauracji "Kolorowy talerz" w Tychach

Restauracja „Kolorowy talerz”, znana lokalnym mieszkańcom Tychów i znajdująca się na ulicy Grota Roweckiego, zakończy swoją działalność. Jej właściciele podjęli decyzję o zamknięciu po trudnym okresie, który obejmował panującą pandemię, zamknięcie wiaduktu oraz gwałtowny wzrost kosztów operacyjnych, co wszystko razem okazało się nie do udźwignięcia.

Wiadomość o zakończeniu działalności restauracji została przekazana za pośrednictwem social mediów. Właściciele wyrazili dumę z dziewięciu lat współpracy z klientami, podczas której serwowali takie dania jak smalec z fasoli, bułka z burakiem, makaron z pesto szpinakowym, ziemniaki pasterskie czy wege burgery. W przesłaniu wyraźnie dali do zrozumienia, że nadszedł czas na zmiany i konkretne decyzje. Mimo planów remontu restauracji oraz zmiany koncepcji i nazwy, ostatecznie doszli do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie lokalu nowemu najemcy. Dodatkowo zasugerowali, że odstępne nie będzie wymagane.

Na pytanie, kiedy dokładnie zakończą działalność, nie odpowiedzieli jednoznacznie. Stwierdzili jedynie, że szukają najemcy na swoje miejsce i zaznaczyli, że zainteresowanie jest duże. Właściciele dali nadzieję na przyszłe spotkania na kulinarnej drodze, zachęcając jednocześnie do kibicowania im w tym przedsięwzięciu.

Restauracja „Kolorowy talerz” w ciągu ostatnich lat była aktywnym uczestnikiem wielu inicjatyw społecznych. Organizowali charytatywne kiermasze dla chorych dzieci oraz akcję „Zawieszony posiłek”. W ramach tej ostatniej mogli kupić obiad dla osoby potrzebującej podczas pandemii czy dla uchodźców z Ukrainy po wybuchu wojny. Planują również zorganizować kiermasz ciast dla rocznej Natalki Diakończyk 13 października. Dziewczynka potrzebuje kilku operacji i kosztownej rehabilitacji, aby uniknąć amputacji nogi.