Bezpłatna premiera spektaklu o walce z alkoholizmem w Teatrze Małym

Teatr Mały zaprasza na premierę nowego spektaklu „40% do miłości”, który odbędzie się w piątek, 13 października, o godzinie 18:00. Za kierownictwo artystyczne tego wyjątkowego projektu odpowiada Aleksandra Respondek. Wejście na przedstawienie jest bezpłatne, jednak konieczne jest wcześniejsze zaopatrzenie się w wejściówkę w kasie teatru. Realizację tego przedsięwzięcia współfinansowano ze środków budżetu Miasta Tychy, jako część publicznego zadania edukacyjno-profilaktycznego związanego z tematem uzależnień, realizowanego w ramach działalności teatru.

„40 % do miłości” to poruszająca opowieść o kilku osobach, których życie skomplikowane jest przez problem alkoholowy. Spektakl daje możliwość obserwacji bohaterów w ich ciągłej walce z pokusą sięgnięcia po kolejny kieliszek. Na scenie zobaczyć można również przewijające się scenki rodzajowe ukazujące społeczne aspekty konsumpcji alkoholu i jego wpływ na życie bohaterów, którym od dawna nie sprzyja szczęście. Niewiadome jest, czy bohaterowie zdają sobie sprawę z tragicznych skutków ich nałogu. Widzowie będą mieli okazję to zauważyć, być może niektórzy z nich nabiorą nawet odwagi, aby o tym publicznie wspomnieć.

Spektakl „40 % do miłości” powstał w oparciu o metodologię Teatru Forum stworzoną przez brazylijskiego reżysera, Augusto Boala. Ta forma teatru zakłada zaangażowanie widzów i przemienia przedstawienie w pewnego rodzaju społeczny eksperyment. Uczestnictwo w spektaklu polega na aktywnym udziale widzów w tzw. interwencjach. Podczas takich interwencji, widzowie mają możliwość wyrazić swoje opinie na temat postępowania bohaterów, a także podzielić się swoimi refleksjami na temat sytuacji dramatycznej rozgrywającej się na scenie. Dzięki temu publiczność ma okazję do głębokiego zrozumienia problemów, które mogą mieć bezpośredni wpływ na ich codzienne życie.