Program "Dzielnicowy bliżej nas" edukuje najmłodszych w sprawach bezpieczeństwa

Dzielnicowi z tyskich placówek oświatowych aktywnie uczą dzieci, jak poruszać się po drogach i jak reagować, gdy są nękanie przez dorosłych. Wiedzą również, co robić w przypadku, gdy dom staje się niebezpiecznym miejscem. Wszystko to jest częścią programu edukacji prewencyjnej „Dzielnicowy bliżej nas”, który ma na celu nauczenie dzieci właściwego zachowania w różnych sytuacjach.

Z początkiem roku szkolnego, mundurowi intensyfikują swoje działania, koncentrując się na edukowaniu najmłodszych. Ich priorytetem jest przekazać dzieciom zasady bezpieczeństwa dotyczące podróży do szkoły. Podczas spotkań w szkołach i przedszkolach, policjanci uczą dzieci jak prawidłowo przekraczać jezdnię, jak poruszać się po niej, gdy nie ma chodnika lub pobocza, oraz jak zachować się w miejscach, gdzie czekają na autobus.

Regularne odwiedziny dzielnicowych w szkołach i przedszkolach są nieodłącznym elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci wyjaśniają dzieciom zasady ruchu drogowego, dają porady na temat bezpieczeństwa i uczą, jak postępować w przypadku, gdy są nękane przez nieznajome osoby. To także idealna okazja, aby opowiedzieć dzieciom o roli policjanta i przekazać im, że zawsze mogą liczyć na pomoc stróżów prawa.