Wieczorna jazda na rolkach ulicami Tychów

Chciałbym zwrócić uwagę, że już jutro o godzinie 20:00, grupa rolkarzy zgromadzi się przy Hali Sportowej w Tychach, gotowa do kolejnej porannej przejażdżki przez ścieżki miasta. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, lecz wymaga od uczestników pewnej biegłości w poruszaniu się na rolkach. Dzieci muszą bezwzględnie być wyposażone w kaski i ochraniacze, które są również zalecane dla wszystkich uczestników imprezy.

Trasa przeznaczona dla uczestników Lotto Nightskating jest oznaczona kolorem niebieskim, co oznacza, że jest łatwa do pokonania. Ma ona długość około 17 kilometrów i zawiera zarówno fragmenty wzniesień, jak i zjazdów, jednak każda osoba umiejąca hamować na rolkach powinna sobie bez trudu poradzić. Organizatorzy wydarzenia mają na celu utrzymanie tempa spacerowego, tak aby każdy sprawny rolkarz mógł bez problemu ukończyć trasę.

Zaplanowano zakończenie przejazdu około godziny 22:30 na parkingu MOSiR przy hali sportowej znajdującej się przy ulicy Tischnera. Nightskating jest inicjatywą mającą na celu przede wszystkim rekreację i edukację poprzez sport, integrację różnorodnych grup społecznych i wiekowych, a także zapewnienie dobrej zabawy uczestnikom.