Wieczorne szaleństwo na rolkach powraca do Tychów

W ostatni czwartek września, dokładnie 28-go dnia tego miesiąca, miasto Tychy ponownie zapełni się entuzjastami jazdy na rolkach. Wszystko za sprawą wydarzenia znane jako Nightskating – nocna jazda ulicami miasta. Czas startu wyznaczono na godzinę 20:00 i komenda do rozpoczęcia jazdy zostanie wydana z parkingu znajdującego się przy Hali Sportowej w Tychach. Dla wszystkich chcących wziąć udział w tym wydarzeniu nie przewidziano żadnych opłat, jednak niezbędne jest posiadanie biegłości w jeździe na rolkach. Najmłodsi uczestnicy muszą być wyposażeni w kaski oraz ochraniacze, które są również zdecydowanie polecane dla reszty osób biorących udział w przejeździe.

Trasa, którą będą podążać uczestnicy, została oznakowana kolorem niebieskim, co oznacza, że jej pokonanie nie powinno stanowić większego wyzwania. Łączna długość trasy to około 17 kilometrów. Punkt startowy to parking przy Hali Sportowej MOSiR położonej przy ulicy Tischnera. Stamtąd trasa prowadzi przez ulice Piłsudskiego, Dmowskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, al. Niepodległości, al. Bielska, Kościuszki, Damrota, Adama Asnyka, rondo Dworcowe, Asnyka, Budowlanych, Glinczańską, Stoczniowców 70, rondo Świętej Jadwigi, rondo Harcerskie, Stoczniowców 70, rondo Żwakowskie, Stoczniowców 70, Sikorskiego, rondo Zesłańców Sybiru, Armii Krajowej i rondo Parpocańskie. Linia mety została przewidziana na parkingu przy Hali Sportowej MOSiR przy ulicy Tischnera. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 22:30.

Nightskating to działanie mające na celu popularyzację aktywności fizycznej oraz integrację społeczności lokalnej. Udział w nim to nie tylko zdrowa dawka sportu, ale przede wszystkim świetna zabawa dla osób w każdym wieku.