Pożar w warsztacie samochodowym w Tychach. Ciężarówka spłonęła

W warsztacie samochodowym zlokalizowanym przy ulicy Grota-Roweckiego w Tychach doszło do pożaru. Wydarzenie to miało miejsce 18 września, około godziny 14. Kiedy ogień wybuchł, w środku znajdował się ciężarowy samochód, który niestety uległ zniszczeniu. Strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce, musieli pracować w specjalnych aparatach chroniących układ oddechowy, ponieważ asystowali im obfite dymy.

Pojazd ciężarowy nie był jedyną rzeczą, która ucierpiała podczas pożaru – również część sprzętu znajdującego się w warsztacie została poważnie uszkodzona przez płomienie. W wyniku tego zdarzenia straty mogą sięgać nawet tysięcy złotych. Na miejscu działała nie tylko straż pożarna JRG Tychy, ale również pogotowie energetyczne.

Mimo iż sytuacja była groźna, wszystkie osoby, które przebywały w budynku w chwili wybuchu pożaru, zdołały bezpiecznie opuścić warsztat przed przybyciem służb ratunkowych. Obecnie trwają prace nad ustaleniem dokładnej przyczyny pożaru oraz okoliczności, które mogły do niego doprowadzić.