Nocna tragedia w Bieruniu: dwa zgony w wyniku wypadku samochodowego

Tragiczne wydarzenie miało miejsce podczas nocy w Bieruniu, miejscowości położonej w województwie śląskim. Wypadkowi samochodowemu, który zdarzył się tam, towarzyszyły poważne konsekwencje. Dwie osoby straciły życie, zaś jedna doznała poważnych obrażeń. Informacje zdobyte na początku śledztwa sugerują, że przyczyną katastrofy było najprawdopodobniej utracenie kontroli nad pojazdem przez kierowcę Fiata Pandy. Po utraceniu kontroli, samochód zderzył się z słupem energetycznym, a następnie przewrócił się na dach – takie informacje przekazała bieruńska policja.

Wstrząsający incydent miał miejsce w poniedziałkową noc, około pierwszej. Zaistniałe zdarzenie na ulicy Wawelskiej w Bieruniu zostało zgłoszone służbom przez świadków – dotyczyło ono samochodu osobowego, który dachował.

Służby policyjne, które były na miejscu zdarzenia, potwierdziły początkowe tezy o przebiegu tragicznego wypadku. Kierowca Fiata Pandy stracił kontrolę nad autem, w wyniku czego doszło do zderzenia z słupem energetycznym i dachowania. Niestety, pomimo natychmiastowych działań ratunkowych, nie udało się ocalić życia 19-letniego pasażera. Pozostali dwaj mężczyźni zostali natychmiast przetransportowani do najbliższego szpitala. Niestety, jeden z nich – 30-latek – zmarł, co potwierdziła mł. asp. Katarzyna Szewczyk z bieruńskiej policji.