Modernizacja floty policyjnej w Tychach: nowe radiowozy na drogach

Dzień dzisiejszy był ważnym momentem dla Komendanta Miejskiej Policji w Tychach, inspektora Romana Fitrzyka. Otrzymał on od prezydenta miasta, Andrzeja Dziuby, klucze do świeżo zakupionego radiowozu marki Suzuki. Auto, o wyrazistym srebrno-niebieskim malowaniu i fluorescencyjnych oznaczeniach, jest najnowszą nabytkiem na drogach tego śląskiego miasta.

Policja mogła cieszyć się z nowego pojazdu dzięki częściowemu finansowaniu ze strony lokalnego samorządu, który pokrył połowę kosztów. Reszta funduszy pochodziła z budżetu policji. Jak mówi inspektor Fitrzyk, nowy radiowóz stanowi ważne uzupełnienie floty dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy codziennie obsługują między innymi interwencje związane z wypadkami i kolizjami na drogach Tychów. Dla komendanta wsparcie ze strony lokalnych władz to dowód dobrze funkcjonującej współpracy, a przede wszystkim troski o bezpieczeństwo mieszkańców.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej to nie tylko kwestia estetyki. Nowoczesne samochody zwiększają komfort pracy policjantów, a w efekcie przyczyniają się do sprawniejszego wykonywania interwencji. Niebawem na ulicach Tychów pojawi się kolejny nowy radiowóz, również sfinansowany przez lokalny samorząd. Prezydent Andrzej Dziuba zaznacza, że w tym roku samorząd przekazał na potrzeby lokalnej policji prawie 170 tysięcy złotych. Fundusze te posłużyły między innymi na zakup nowych pojazdów, bieżącą działalność komendy czy dodatkowe patrole i nagrody dla funkcjonariuszy.

Podczas oficjalnego przekazania kluczyków do nowego radiowozu obecny był również naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach – nadkomisarz Artur Pańszczyk.