Zatrzymanie poszukiwanego 49-latka z Tychów przez policję po kolizji samochodowej

Na jednym ze skrzyżowań przy krajowej „wiślance” doszło do niecodziennego zdarzenia, w wyniku którego funkcjonariusze łaziskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego przez sąd. Był nim 49-letni tyszanin, który został ujęty przez stróżów prawa podczas kolizji dwóch pojazdów. Okazało się, że był on pasażerem jednego z samochodów biorących udział w kolizji. Przed nim najbliższe miesiące upłyną za kratami aresztu.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce 28 sierpnia, tuż przed godziną 23:00. To wówczas dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji na łaziskim fragmencie DK 81. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że 19-letnia kierująca oplem nie przestrzegała sygnalizacji świetlnej i jadąc w stronę centrum miasta doprowadziła do zderzenia z citroenem, który poruszał się prawidłowo w kierunku Wisły. Na szczęście wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Dalsza część interwencji policji wykazała, że pasażer citroena jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Tychach. Mężczyzna w wieku 49 lat, oskarżony o przestępstwo prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem alkoholu lub substancji odurzającej, został natychmiast zatrzymany. Następnego dnia trafił do jednego ze śląskich aresztów, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące swojego życia.