Tyski Półmaraton: przestrzeń miasta zdominowana przez biegaczy

Amatorzy biegania zdominują krajobraz Tychów w najbliższą niedzielę, 3 września. Odbędzie się wtedy 11. edycja popularnego Tyskiego Półmaratonu. Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach oraz MOSIR stają za organizacją tego wydarzenia.

Trasa półmaratonu przebiega przez ulice Tychów (asfaltowe odcinki) oraz obejmuje część terenów leśnych wokół jeziora Paprocańskiego. Trasa ma dokładnie 21,0975 km długości, a jej przebieg będzie oznaczony co kilometr. Na trasie znajdować się będą punkty z dostępem do wody pitnej – ogółem pięć. Oprócz tego, na dwóch z nich (drugim i czwartym) biegacze będą mieli do dyspozycji izotoniki – podkreśla informacja wydana przez miasto.

Organizatorzy przewidzieli również możliwość wystąpienia wysokich temperatur i przygotowali punkty zraszające na trasie biegu. Dodatkowo, trasa zawiera pomiar kontrolny oraz strefę zmian sztafet, która znajduje się mniej więcej na 9,5 km dystansu.

Równolegle do głównego wydarzenia odbywać się będą liczne imprezy towarzyszące jak biegi dla dzieci, rozgrzewka, masaże, prezentacje produktów sportowych czy różnorodne atrakcje dla najmłodszych uczestników.

Wszystko to będzie miało miejsce w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach przy ulicy Edukacji. Tam też znajdować się będzie biuro zawodów, start i meta biegu oraz miasteczko biegowe. W dniach poprzedzających maraton (1-2.09.2023), biuro zawodów będzie działało w Gemini Park Tychy przy ulicy Towarowej 2c.

W związku z XI edycją Tyskiego Półmaratonu mieszkańcy Tychów mogą spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym między godzinami 9:30 a 14:00. Możliwe są czasowe blokady lub zwężenia następujących dróg: Edukacji, Budowlanych, Biblioteczna, Boczna, Bocheńskiego, Begonii, Harcerska, Żwakowska, Stoczniowców 70, Jaśkowicka, Sikorskiego, Nad Jeziorem, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Niepodległości i Elfów.