Interwencja straży pożarnej w hotelu Arena w Tychach

Niedzielny wieczór, 27 sierpnia, około godziny 20.17, przyniósł dynamiczną interwencję straży pożarnej w Tychach. Wozy strażackie ruszyły na zgłoszenie dotyczące wybuchu pożaru w jednym z miejscowych budynków – Hotelu Arena, znajdującym się przy ulicy Charlesa de Gaulle’a.

Na miejsce zdarzenia skierowano pluton gaśniczy KM PSP Tychy, a także wezwano funkcjonariuszy policji. Już podczas jazdy na miejsce zdarzenia, niewielka odległość pozwoliła strażakom dostrzec kłęby dymu unoszącego się nad dachem budynku. Szczególnie intensywne było zadymienie w miejscu, gdzie zlokalizowane są filtry instalacji wentylacyjnych.

Hotel został ewakuowany niezwłocznie po przybyciu służb ratunkowych. W sumie z obiektu wyniesiono 33 osoby, w tym 23 gości hotelowych oraz 10 pracowników placówki. Następnie, korzystając z drabiny mechanicznej, strażacy dostali się na dach budynku i rozpoczęli operację gaszenia pożaru. Akcja przyniosła efekty już po kilkunastu minutach – sytuacja została opanowana.

Aktualnie trwają działania mające na celu ustalenie przyczyn powstania pożaru oraz przedstawienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.