"Drukowane obrazy: od rysunku do betonu" – warsztaty artystyczne pod batutą Viniciusa Libardoniego

Planowane na sobotę, 26 sierpnia, w godzinach popołudniowych (14-18), warsztaty artystyczne pod tytułem „Drukowane obrazy: od rysunku do betonu” zapowiadają się niezwykle intrygująco. Warsztaty odbędą się w Muzeum Miejskim i poprowadzi je brazylijsko-włoski twórca i architekt, Vinicius Libardoni – centralna postać aktualnie trwającej wystawy „Memento”, mieszczącej się przy pl. Wolności 1.

Udział w warsztatach jest otwarty dla wszystkich – zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców miasta, a nawet dla niepełnoletnich (pod opieką dorosłych), co czyni to wydarzenie atrakcyjnym dla różnych grup wiekowych. Inspirując się mozaiką stworzoną przez Franciszka Wyleżucha dla nieistniejącego już budynku Zakładu Elektroniki Górniczej, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć swoje własne dzieła, bazujące na ich własnych rysunkach. Te zostaną następnie odlane w formie małych paneli.

Zajęcia są bezpłatne, a zapisy można dokonać telefonicznie pod numerem 887 450 212 (możliwość wysyłania SMS-ów) lub mailowo na adres n.sitko@ muzeum.tychy.pl. Jak przypomina organizator, warsztaty będą jednocześnie ostatnią szansą na obejrzenie wystawy „Vinicius Libardoni: Memento”, która po zakończeniu zajęć zostanie rozebrana.