Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z wyborcami w Tychach

12 sierpnia obecna roku, Elżbieta Witek, pełniąca funkcję Marszałka Sejmu, odwiedziła miasto Tychy, aby porozmawiać z wyborcami. Miejsce spotkania, hotel „Arena”, zostało wybrane przez organizatorkę wydarzenia, posłankę Barbarę Borys-Szopę (PiS).

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Marszałek Witek podkreśliła znaczenie bezpośrednich rozmów z ludźmi. Przypomniała również o ideach stojących za polityką Zjednoczonej Prawicy, które są ukierunkowane na dobro polskich rodzin. „Naszym celem jest tworzenie programu dla Polaków i przy współpracy z nimi” – zaznaczyła.

W swym przemówieniu, marszałek Witek apelowała o unikanie nienawiści w relacjach międzyludzkich. Podkreśliła, że nienawiść nie prowadzi do niczego dobrego, wręcz przeciwnie – zatruwa życie człowieka i uniemożliwia skupienie na czymkolwiek innym. „Zamiast tego powinniśmy szanować się nawzajem i prowadzić swoje życie” – mówiła marszałek.

Elżbieta Witek nawiązała serdeczny kontakt z zebranymi, zachęcając ich do podzielenia się swoimi odczuciami odnośnie rządów Zjednoczonej Prawicy. Marszałek skomentowała również problem wulgarnego języka pojawiającego się w publicznej debacie. Zapewniła, że sama unika wulgaryzmów i chciałaby całkowicie usunąć je z przestrzeni publicznej.