Przekroczył prędkość i próbował przekupić policjantów

Sporych problemów narobił sobie mężczyzna, który podczas zatrzymania przez policjantów za przekroczenie prędkości próbował przekupić funkcjonariuszy. Kierowca został zatrzymany na ulicy Beskidzkiej w Tychach.

Za próbę przekupienia policjantów grozi mu 10 lat więzienia

Nawet na 10 lat może trafić za kratki mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów za przekroczenie prędkości, a podczas zatrzymania próbował przekupić policjantów. Zatrzymania kierowcy dokonali funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego z komendy w Tychach. Kierowca został zatrzymany, ponieważ przekroczył prędkość o 38 km/h. Oprócz tego nie respektował obowiązku, jakim jest włączenie kierunkowskazu podczas zmiany pasa ruchu. W wyniku tego funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 850 złotych, a także 9 punktów karnych.

W momencie, gdy kierowca usłyszał o konsekwencjach swojej jazdy, wyjął i próbował wręczyć policjantom banknot o nominale 100 złotych. W tym momencie 50-letni mężczyzna pogorszył swoją sprawę, przez co odpowie nie tylko za wcześniejsze czyny, ale również za próbę korupcji wobec funkcjonariuszy.