Tyskie kluby piłkarskie otrzymają spore pieniądze dzięki transferowi Jakuba Kiwiora

Jakub Kiwior zamienił włoską Spezie na Arsenal Londyn. Londyńczycy zapłacili za polskiego obrońcę około 25 milionów euro. Jako, że to piłkarz, który pierwsze kroki w karierze piłkarskiej stawiał w tyskich klubach, to z racji tytułu Ssolidarity contribution, część pieniędzy z transferu trafi także do dwóch klubów piłkarskich z Tych.

Na transferze Jakuba Kiwiora zyskają kluby piłkarskie z Tychów

Dwa kluby piłkarskie z Tychów, a dokładniej APN SMS Tychy oraz GKS Tychy otrzymają pieniądze z transferu Jakuba Kiwiora. Obrońca mający na koncie występy w seniorskiej reprezentacji Polski przez cztery lata występował w barwach APN SMS Tychy oraz GKS-u TYchy. Dzięki temu ten pierwszy klub otrzyma 130 tysięcy euro, z kolei drugi klub otrzyma 105 tysięcy euro. Dyrektor akademii APN zaznacza, że dzięki tym pieniądzom być może uda się wybudować nowe boisko koło szkoły, a także kupić nowe rzeczy, które przydadzą się w szkole.

Po drodze spore pieniądze mogą otrzymać także inne kluby, w których przebywał polski obrońca. Około 315 tysięcy euro ma trafić do Anderlechtu Bruksela, około 65 tysięcy euro do FK Zeleziarne Podbrezova oraz około 260 tysięcy euro dla MSK Zilina.