Wybielanie zębów – jak robić to bezpiecznie w gabinecie kosmetologicznym?

Dbanie o swój piękny uśmiech jest w tych czasach niemalże podstawą. Jest to bowiem sygnał, że dana osoba ceni sobie swój wygląd i pokazuje innym, że profilaktyka to podstawa. Co jednak w przypadku, kiedy nie mamy idealny białych zębów i trudno jest nam je rozjaśnić naturalnymi metodami? W takim przypadku z pomocą przychodzi wybielanie zębów w gabinecie kosmetologicznym. Dla wielu osób może to być zaskoczenie, jednak kosmetyczka również jest w stanie profesjonalnie i bezpiecznie zadbać o nasze uzębienie. Jak to wygląda i dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taki zabieg? Podpowiadamy.

Wybielanie zębów w gabinecie kosmetologicznym – o czym mowa w praktyce?

Gabinety kosmetologiczne zwykle oferują szereg różnorodnych zabiegów, które tyczą się twarzy, całego ciała bądź wybranych jego partii. W ostatnim czasie coraz chętniej wybieranym jest właśnie wybielanie zębów. Na popularność tego zabiegu składa się kilka elementów. Po pierwsze, wybielanie u kosmetyczki jest zdecydowanie tańszą opcją. Po drugie, zabieg ten pozwala na osiągnięcie zadowalającego efektu w o wiele krótszym czasie niż w gabinecie dentystycznym. Nie potrzebna jest również kwalifikacja danego pacjenta do zabiegu, jednak musimy mieć pewność, że nasze wszystkie zęby są zdrowe. Jeśli nie to pierwszym krokiem powinno być wyleczenie wszelkich ubytków oraz próchnicy. W gabinecie kosmetologicznym poza koniecznym wywiadem, który poprzedza sam zabieg nie są prowadzone dodatkowe działania, takie jak dobór metody rozjaśniania czy stanu zdrowia pacjenta.

Cały zabieg oparty jest na wykorzystaniu potencjału nowoczesnych lamp LEDowych, które emitują zimne, niebieskie światło. Efekty są zauważalne już po pierwszej sesji, bowiem specjalista stosuje preparat na bazie sody oczyszczonej oraz innych składników, które są bezpieczne zarówno dla samych zębów, jak i dla naszego zdrowia.

Kto może skorzystać z zabiegu kosmetycznego wybielania zębów?

Stosunkowo niska cena oraz błyskawiczne efekty przyciągają coraz większą rzeszę pacjentów, którzy marzą o hollywoodzkim uśmiechu. Jednak zabieg ten, jak każdy inny, ma również swoje przeciwwskazania. Z kosmetycznego wybielania zębów nie mogą korzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Warto również pamiętać, że pacjenci z nadwrażliwością zębów, paradontozą czy słabym szkliwem mogą nie być zakwalifikowane do pomocy kosmetologicznej w tym zakresie. Najkorzystniej będzie wybrać się na wybielanie dopiero wtedy, kiedy stan jamy ustnej poprawi się na tyle, aby móc bez żadnych przeszkód wykonać zabieg.

Kosmetyczne rozjaśnianie zębów – jak wygląda w praktyce?

Mając świadomość, jak taki zabieg wygląda u stomatologa, może się wydawać, że i w przypadku gabinetu kosmetologicznego procedura będzie wyglądać równie skomplikowanie. Nic bardziej mylnego. Cały proces rozpoczyna się od zdefiniowania koloru zębów pacjenta, a następnie nakładany jest specjalny roztwór, zwany aktywatorem, który służy do rozjaśniania zębów. Kolejnym krokiem jest założenie specjalnej wkładki z żelem i naświetlanie jej za pomocą lampy LED. Czas, przez który lampa naświetla uzębienie dostosowywany jest do każdego pacjenta indywidualnie. Całość trwa maksymalnie półtorej godziny. Warto mieć również na uwadze, że środek, jaki stosuje się w przypadku rozjaśniania to bardzo często nadtlenek sodu. Jest on całkowicie bezpiecznym składnikiem, a sam zabieg jest absolutnie bezbolesny.

Efekty, jakich możemy się spodziewać w dalszych etapach wybielania, zależą w dużej mierze od nas samych. Aby utrzymać to, co zostało wypracowane w gabinecie kosmetologicznym, warto stosować tak zwaną białą dietę. Dobrze jest również dbać o higienę jamy ustnej, która również przyczynia się do podtrzymania efektów. Aby zęby były zdrowe i wyglądały olśniewająco, warto powtarzać ten zabieg co około 6 miesięcy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że marzenie o pięknym uśmiechu nie zostanie odłożone na później.

Więcej na https://skwarczynskakosmetologia.pl/