Ponad 35 milionów złotych na inwestycje przeznaczy Szpital Megrez

Obecny Szpital Megrez to dawny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Oficjalnie likwidacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego miała miejsce w maju 2012 roku. I właśnie w tych samych budynkach swoją obecną działalność prowadzi Szpital Megrez, który należy do spółki o tej samej nazwie. Na samym początku udziały w spółce miał jedynie wojewódzki samorząd, jednak od 2014 roku udziały posiadają również samorządy powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz Tychów.

Inwestycje w Szpitalu Megrez w wysokości 35 milionów złotych

Warto przypomnieć, że już w 2021 roku szpital otworzył całkiem nowy oddział ginekologiczno-położniczy. Oprócz tego znacząco unowocześniono wyposażenie szpitalne poprzez zakup takich urządzeń jak aparaty do tlenoterapii, czy też kardiomonitory. Z kolei już w tym roku udało się odnowić budynek szpitala.

Inwestycje, które będą realizowane w przyszłości to m.in. modernizacja i remont oddziałów chirurgii ogólnej i onkologicznej, a także chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu. W ramach tego odnowione zostaną chociażby sale pacjentów i łazienki, a także powstaną wysokich standardów pomieszczenia socjalne. Należy także wspomnieć o planowanej przebudowie trzeciej i czwartej kondygnacji budynku Szpitala Megrez.